Wybór alkomatu to przede wszystkim określenie celu, do którego ma być on stosowany oraz środków finansowych, które można na jego zakup przeznaczyć. Na rynku alkomatów można wybierać pomiędzy profesjonalnymi urządzeniami, jak też można decydować się na urządzenia do użytku przede wszystkim w warunkach domowych. Profesjonalne urządzenia to koszt kilku tysięcy natomiast urządzenia do użytku domowego mogą być alkomatami jednorazowymi lub można zdecydować się na alkomaty wielorazowego użytku z niższej lub średniej półki. Przy decydowaniu się na alkomaty warto sprawdzić kilka parametrów urządzeń. Po pierwsze jest to kalibracja urządzenia. Każdy alkomat musi być po pewnym czasie odpowiednio ustawiony, by jego wyniki były nadal dokładne. Kalibracja musi być wykonywana po określonym czasie lub po określonej liczbie wykonanych badań. Warto jest dokładnie sprawdzić te informacje, które podają producenci, gdyż wpływa to na wygodę użytkowania urządzenia, jak też na koszty związane z koniecznością wykonania kalibracji.

Alkomaty ze średniej półki

Wykonanie testów z wykorzystaniem alkomatów jednorazowych bywa wystarczające w warunkach domowych. Jednak lepszym rozwiązaniem bywa postawienie na urządzenia wielorazowego użytku. Taki alkomat będzie zawsze pod ręką a przy wybraniu odpowiedniej jakości, markowego alkomatu można również liczyć na dokładne pomiary, które są dużo bardziej precyzyjne w stosunku do tych uzyskiwanych za pośrednictwem alkomatów jednorazowych. Można wybierać zarówno ustnikowe jak i bezustnikowe alkomaty. Te drugie bywają droższe, ale w warunkach domowych ustnikowe alkomaty również nie są kosztowne, gdyż wymiana ustnika nie odbywa się często.

alcoblow promocja

Alkomaty policyjne

Najlepsze pomiary można wykonać alkomatami używanymi również przez policję. Takie alkomaty jak alcoblow używane są również w przedsiębiorstwach. Ich atutem jest możliwość wykonywania pomiarów bez ustnika. Kolejnym atutem takiego alkomatu jest również bardzo szybkie wykonywanie badań z podaniem wyniku. Urządzenie jest również po kilku sekundach gotowe do wykonania kolejnego badania, ale alkomaty policyjne są kosztowne.

Odpowiedz

Dodaj się do Newslettera