Popularność alkomatów stale rośnie. Największe wydatki ponoszą firmy, które zwłaszcza na rynku transportu decydują się na zakupy profesjonalnych, wysokiej jakości alkomatów, które mają zapewnić dokładność realizowanych pomiarów. Popularność alkomatów rośnie również wśród kierowców poruszających się prywatnymi samochodami. Wynika to przede wszystkim z coraz bardziej surowych przepisów związanych z jazdą pod wpływem alkoholu. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo alkomatów zarówno renomowanych producentów jak też mniej znanych marek. Wiele alkomatów trafia na polski rynek z krajów azjatyckich. Ich jakość nie zawsze jest zadowalająca, co między innymi wynika z faktu, że wiele takich wyrobów to nieoryginalne urządzenia, czyli podróbki uznanych marek na rynku.

Jakość pomiaru?

Najniższą jakość pomiaru zapewniają alkomat jednorazowy, ale są one chętnie wybierane przez kierowców prywatnych przede wszystkim na niskie koszty eksploatowania. W ich przypadku nie ma konieczności realizowania regularnej kalibracji. Kalibrowanie urządzeń bywa kosztowne a często również uciążliwe gdyż musi być realizowane jedynie w określonych serwisach. Z tego powodu zawsze przed zakupem bardziej profesjonalnego alkomatu warto sprawdzić ile kosztuje kalibracja oraz w jakich serwisach może być realizowana. W przypadku firm najczęściej kalibracja jest realizowana dla większej ilości urządzeń, co oczywiście znacznie ułatwia korzystanie z usług serwisów.

alko89

Cena a jakość

Niewątpliwe na rynku alkomatów cena przekłada się na dokładność pomiarów. Im większą sumę wyda się na alkomat, tym można liczyć na znacznie większą pewność, co do wskazań alkomatu. Z drugiej strony wydawania znacznych sum na alkomat, który będzie użytkowany jedynie w warunkach domowych mija się z celem. Wydatki na alkomaty, których ceny przekraczają tysiąc złotych to rozwiązanie przede wszystkim dla firm. Osoby prywatne mogą spokojnie korzystać za alkomatów, których cena wynosi kilkaset złotych w przypadku bardzo dobrej jakości urządzeń, ale można również zdecydować się na alkomaty kosztujące znacznie mniej, czyli kilkadziesiąt złotych.

Odpowiedz

Dodaj się do Newslettera