uprawnienia-na-wozki-widlowe

Profesjonalna jakość, przyjazna atmosfera na kursie. Cenimy sobie współpracę i fachowe przygotowanie do nowego zawodu. Prowadzimy kursy na wózki widłowe oraz kursy na prawo jazdy. Ambitni mogą połączyć te dwa szkolenia i uzyskać atrakcyjną zniżkę. Oferujemy dwa w jednym, zdobycie nowych kwalifikacji za rozsądną cenę i w tym samym czasie. Łódź jest miastem gospodarnych i zdolnych przedsiębiorców. Operatorzy wózków widłowych są pilnie poszukiwani i dobrze opłacani. Dzisiaj praca w magazynie wymaga posiadania kwalifikacji operatora. Wózek widłowy to urządzenie przeznaczone do przenoszenia palet lub skrzyń, a więc wymagające zarówno umiejętności jego prowadzenia, jak i operowania ładunkiem.

Jak bezpiecznie prowadzić wózek widłowy ?

kursy-na-wozki-widlowe

Prowadzenie wózka widłowego wymaga spełnienia określonych warunków, przede wszystkim zdobycia kwalifikacji. Zasady uczestnictwa w kursie regulują określone przepisy. Chcąc uczestniczyć w kursie trzeba mieć ukończone 18 lat oraz posiadać orzeczenie lekarskie stwierdzające przydatność do zawodu. Konieczne też jest posiadanie ukończonej szkoły podstawowej.  Kurs zawodowy na wózki widłowe składa się z części teoretycznej i praktycznej. Zazwyczaj zajęcia praktyczne obejmują naukę obsługiwania i prowadzenia wózków spalinowych oraz elektrycznych. Sposób przenoszenia towaru może być boczny lub przedni.  Zajęcia praktyczne mają charakter indywidualny i kursant samodzielnie umawia się na lekcje z instruktorem. Zajęcia teoretyczne to kursy przepisów bhp, znajomość budowy wózków widłowych, zapoznanie się z rodzajami ładunków, a także zasadami dozoru technicznego.

Ukończenie kursu wiąże się z koniecznością zdania wewnętrznego egzaminu na terenie ośrodka szkoleniowego. Trzeba posiadać umiejętność operowania wózkiem zarówno na placu manewrowym, jak i wewnątrz obiektu magazynowego. Na zakończenie wydawany jest certyfikat uprawniający do wykonywania zawodu. Warto wiedzieć, że fachowcy tego rodzaju poszukiwani są nie tylko u nas w kraju, ale także we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Twoja przyszłość należy do Ciebie.

http://www.mbajon.pl/?page=uprawnienia-na-wozki-widlowe

Odpowiedz

Dodaj się do Newslettera