auto zastępcze

Jeżdżąc samochodem większość z nas stara się jeździć jak najbezpieczniej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nawet najlepsza konstrukcja samochodu i wiele poduszek powietrznych nie są w stanie zapewnić nam bezpieczeństwa w stu procentach. Wszystko zależy od wielu czynników. Oczywiście nie zwalnia nas to od pochylenia się nieco nad wyborem dobrego auta, które da nam poczucie większego bezpieczeństwa. W zasadzie powinniśmy zwracać uwagę na wszystkie te aspekty. Czyli zarówno starać się jeździć bezpiecznie, jak i zadbać o bezpieczny samochód. Niestety, nie tylko nasz samochód, chęci i umiejętności są brane pod uwagę. Liczy się także to, jak jeżdżą inni kierowcy. Niestety, nigdy nie możemy być pewni kto danego dnia będzie dzielił z nami konkretną ulicę czy drogę. Czasem zdarza się, że moment zapatrzenia innego kierowcy na przydrożny billboard wystarczy, żebyśmy z jego winy ulegli stłuczce. Czy powinniśmy ponosić winę za taką sytuację?

Oczywiście, że nie!

Jeżeli my ze swojej strony zrobiliśmy wszystko, żeby uniknąć takiej sytuacji (mamy sprawne auto, jechaliśmy ostrożnie), to wina leży po stronie tego drugiego kierowcy. Tak czy siak – nie unikniemy rozstania się z naszym autem na jakiś czas. Będzie musiał przejść całą procedurę powypadkową, jakiś czas też będzie musiał spędzić w warsztacie samochodowym. Konieczne będą z pewnością pewne naprawy. Co w takim razie zrobić, jeśli zależy nam na tym, by codziennie móc poruszać się samochodem?

Powinniśmy zwrócić się z tym problemem do naszego ubezpieczyciela, lub jednej z firm, które zajmują się takimi sprawami. Chodzi oczywiście o to, byś dostał samochód zastępczy na czas naprawy. Dzięki temu będziesz mógł bez przeszkód zajmować się swoją pracą, a samochód posłuży Ci do momentu, gdy swój odbierzesz z warsztatu. Warto zainteresować się działalnością takich firm. Spotkasz się nawet z takimi, które specjalnie dla Ciebie przyprowadzą samochód zastępczy na czas naprawy Twojego auta – prosto pod Twój dom. To bardzo wygodne rozwiązanie i warto poświęcić nieco czasu, by zapoznać się z takimi ofertami. Może to nam oszczędzić niespodzianek w przyszłości.

Przykładową ofertę wypożyczalni samochodów, specjalizującej się także w pozyskiwaniu samochodów zastępczych na czas naprawy, prezentuje firma Anca Cars.

Odpowiedz

Dodaj się do Newslettera