nauka-w-szkole-jazdy

Czy będzie jeszcze trudniej? Nowelizacja ustawy zmierza raczej do uporządkowania przepisów i ich ujednolicenia w skali całego kraju. Obecnie w różnych regionach Polski są rozmaite zestawy pytań  podczas egzaminu teoretycznego. Ta nieprawidłowość została dostrzeżona i niebawem do Sejmu trafi nowelizacja, która ma zapewnić jednolitość bazy pytań. Obecnie już mamy do czynienia z istotną zmianą w egzaminie na prawo jazdy. Teraz kursanci oprócz znajomości przepisów ruchu drogowego i umiejętności kierowania autem, muszą się także wykazać  umiejętnością jazdy ekologicznej. Polega ona na płynnym hamowaniu silnikiem i regularną zmianą biegów.

nauka-jazdy

Hamowanie silnikiem jest umiejętnością od dawna znaną kierowcom, ale dotychczas nie była ona obowiązkowa podczas egzaminu na prawo jazdy. Od stycznia tego roku taka zmiana weszła w życie. Płynność zmiany biegów polega na tym, że egzaminator zwraca uwagę na wskazania obrotomierza i ocenia, czy zdający zmienia bieg w odpowiednim momencie.  Obydwie te czynności sprzyjają oszczędności spalania paliwa i bezpieczeństwu jazdy.  Instruktorzy auto szkoły kursy na prawo jazdy Łódź zwracają uwagę podczas jazd praktycznych na to, aby kursanci trenowali płynną zmianę biegów i uczyli się hamowania silnikiem. Dbają też o to, by kursant potrafił szybko i zdecydowanie podejmować na drodze decyzje. Często to refleks decyduje o bezpieczeństwie i życiu. Niepewność na drodze sprzyja niebezpiecznym zachowaniom.

Należy jeździć pewnie i prędkość samochodu dostosowywać do natężenia ruchu na drodze. Odpowiednio też sygnalizować to, co zamierza się zrobić. Inni uczestnicy ruchu drogowego muszą wiedzieć, co planuje kierowca innego pojazdu, czy będzie zmieniać pas ruchu, wyprzedzać czy zatrzymywać się na poboczu. Najpierw należy sygnalizować czynność, a potem ją wykonywać. To wcale nie jest takie oczywiste dla wielu kierowców. Podczas egzaminu egzaminator również zwraca uwagę na to, czy zdający spogląda w lusterka, by sprawdzać, co się dzieje wokół niego na jezdni. Dotychczasowe zmiany nie wpłynęły na wzrost kosztu kursów na prawo jazdy w Łodzi, niemniej zmiany w bazie pytań mogą spowodować podwyższenie ceny.

http://www.mbajon.pl/?page=prawo-jazdy-na-samochody-osobowe

Odpowiedz

Dodaj się do Newslettera